8.kapitola

14. června 2008 v 17:56 |  Maselilyveryrus
Lily splnila svůj slib.

Každý den jsme se v knihovně věnovaly nějaký ten čas matematice. Bylo fajn objevovat její krásu s Lily. Pořádně jsme se u toho pokaždé nasmály a skvěle odreágovaly. Bylo to výborné spestření učiva, co se nám tu snažili narvat do hlavy.
Severus byl většinou s námi. Nepovažoval matematiku za tolik zábavnou, ale líbila se mu její logika.
Nechodil do mudlovské školy a proto ji dříve neznal. Když jsme mu poprvé řekly, že máme v plánu se zabývat něčím, co nemá s kouzly vůbec nic společného, jenom se ušklíbl. Stačila ovšem jen chvilka a bylo na něm vidět, že ho to velice zajímá.
Při všech příkladech, co s námi řešil mu v očích plály takové plameny... Nikde jsem ho neviděla více zaujatého. Strašně se mu líbilo, že řešení příkladu může být více, ale všechna jsou stoprocentně správná. Líbilo se mu, že matematika je založená na pravdě a nic jiného než pravda v ní neexistuje. Všechno, co se tvrdí musí být dokázáno.
Severus rád hledal důkazy. Matematika neznala výjimky. Nic nemohla být pravda jenom protože byl někdo oblíbený. Pro všechny byla položena stejná pravidla.
Nakonec jsem si ve škole nějak zvykla. Není to tu tak hrozné jak to z počátku vypadalo. Byla bych radši někde jinde, ale tady jsem zase potkala Lily a Severuse.
Jsem si jistá, že takovou kamarádku, jakou je Lily bych nikde jinde nanašla.
K Severusovi cítím úplně něco jiného. Myslím, že pojem kamarád se k němu vůbec nehodí. Pod tímto slovem si představím osobu, která je mi vždycky na blízku a pomůže mi, když budu potřebovat. Kamarádovi se můžu kdykoliv svěřit a on se zase svěří mě. S kamarádem se člověk směje a dělají co je baví.
Ne... Severus kamarád není. Nikdy nedával najevo co zrovna cítí. Nikdy se neusmál. Slova většinou považoval za jen nějakou zbytečnou výplň, tak moc nemluvil. Je jako takový šedivý kámen. Kámen, který je pro většinu lidí bezvýznamný, ale působí na ně nebezpečně. Nikdo neví, kdy se takový kámen urve a spadne na ně. Proto okolo něho radši moc často nechodí. Ti, co se k němu ale náhodou, protože si nebezpečí neuvědomují, nebo záměrně, protože je nebezpečí láká, dostanou blíže, si všimnou, že je na tom kameni něco pěkného.
Severus byl přesně takovým kamenem. Všem přišel podivný, ala já a Lily jsme si ho oblíbily. Já jsem si s ním připadala vždycky v naprostém bezpečí.
Spolužáci se divili, že se s ním bavíme, ale po chvíli je přestalo bavit pokládat otázky a hloupě se nad tím ošklíbat.
Jediný, komu to stále leželo v žaludku byl James Potter. Ten se snažil pořád něčím zaujmout Lily. Choval se jak naprostý pitomec. Se Severusem se už od začátku roku nesnášeli. Problém byl ovšem v tom, že Severus byl sám a v Potterově bandě byli čtyři. Vlastně, když odečteme Remuse, který se nikdy neúčastnil a Petra, který byl absolutně neschopný, tak zbyli jenom dva, Potter a Black.
Pořád ho někde šikanovali. Potter si nejspíš myslel, že tím udělá na Lily dojem. Tím se ale mílil. Lily ho za to nenáviděla.
Chudinka s ním navíc byla v jedné koleji. Musela se s ním vídat ve společenské místnosti. Tam Potter údajně nevynechal jedinou příležitost aby s ní nějak promluvil. Divila se, že ho to ještě baví.
Já se tomu taky divím. Moc mi to ale nevadí, protože tím pádem Lily do jejich společenky nic netáhlo a snažila se jí co nejvíc vyhýbat. Téměř veškerý čas jsme tedy trávily někde spolu.
Holky, co jsou s Lily na pokoji ji mají sice rádi, ale pořádně si nemají co říct. Lily je od nich tak rozdílná! Mají v hlavě jen to, která z nich má na sobě zrovna nejlepší šaty a všecky se snaží udělat dojem na Jamese Pottera nebo na Siriuse Blacka. Lily jim vše ze srdce přála, aby se jim to v Pottorově případě povedlo.
Bohužel pro ni však byly všecky neúspěšné.
Lily byla jediná holka, o kterou měl James zájem. Ostatní pro ni k její smůle neexistovaly.
Nějak se stalo, že najednou zbýval týden do vánočních prázdnin. Všichni se rozhodovali jestli pojedou domů nebo zůstanou ve škole.
Severus zůstával na hradě. Snažil se mě s Lily přesvědčit, abychom taky zůstaly, ale já miluju tu domácí pohodu Vánoc. Je skvělé, když se najednou otevřou dveře a celá rodina jdeme ke stromečku. Lily Taky chtěla jet domů. Už jenom protože ve škole zůstával James. Nechtěla mít Vánoce zkažené jeho osobou. Tak tu Severus zůstane sám...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.