6.kapitola

30. dubna 2008 v 22:27 | zlatonka |  Maselilyveryrus
Probudila jsem se a už vím, že to nebyl jen sen.

Uběhlo několik dní a pořád jsem tady v té úžasné škole.
První dny byly strašné. Jakoby nestačilo, že to tu nenávidím. Ještě jsem se vždycky, když jsem se rozhodla někam zajít stratila. Hodiny, které jsem strávila tím, že jsem jen hledala cestu tímto hradem, jsem radši ani nepočítala.
Možná bych se někoho zeptala na cestu, ale stačilo mě, že jsem se strapnila při tom slavnostním zařazování. Řekla jsem si, že nebudu navazovat žádné přehnaně přátelské vstahy. Ikdyž je fakt, že jsem dost času během těch dnů trávila s Lily a Snapem.
Ti jsou fajn a je s nimi sranda. Severus má občas divnou náladu, ale co na něm obdivuji je jeho inteligence. Lily bych popsala akorát jako super kamarádku. Pořád se směje a je příjemná. Když jsem s nimi, tak občas zapomínám na to, že jsem si slíbila, že tu budu naštvaná. Nejlepší by bylo, kdybysme byly s Lily a Severusem na gymnáziu, kam bych šla, kdybych nesskončila v této díře. Stejně jsem alespoň mohla skončit s Lily na jedné koleji. Ikdyž tam jsou lidi, kteří jsou strašně rádi, že můžou na tomto hradě hrůzy být. Určitě bych jim kazila jejich radost.
Takhle su na pokoji s lidma, kteří mají podobné duševní rozpoložení. Taky jsou věčně naštvaní nebo suší nebo nějací divní...
Narcisa je třeba poměrně suchá. Pořád se ohlíží a vypadá, jakoby se bála, že ji někdo nachytá při něčem špatném. Možná má strach z Belatrix. Z té bych ale pravda měla strach taky.
Ty dvě, co jsou furt spolu se jmenujou Emily a Sára. To je ale tak všecko, co jsem se o nich dozvěděla... Ještě se nezačaly bavit s kýmkoliv jiným než samy se sebou.
Teď budu mít prví hodinu létání. Pomalu se šinu směrem, který by mohl vést na školní pozemky, kde to má být.
"Ahoj!"
Otočím se a vidím, jak ke mě běží Lily.
"Čau Lil, " odpovím a uleví se mi, protože doufám, že nebudu muset hledat kudy mám jít. Ikdyž se musím pochválit, protože mi přinde, že v poslední době se po tomto hradě už méně strácím.
"Tak co, těšíš se?"
Lily se směje jako vždy a já sice nerada, ale odpovídám pravdu:
"Docela jo. Létání by mne zajímalo. Vždycky jsem jako malá snila o tom, že poletím vzduchem jako pták..."
"Vidíš, že je tu alespoň něco hezkého..."
To by to nebyla ani Lily, kdyby si něčeho nevšimla... Oči jí ale zářili radostí. Možná to bylo tím, že fakt našla něco na co jsem neodpověděla, že je to absolutní blbost.
"Na tom, že se mi tu ale nelíbí to však nic nemění..."
Musela jsem to říct, aby náhodou nedošlo k nedorozumnění. Lily to ale na radosti neubralo.
"Stejně je ale super, že se ti tu něco líbí. Už mě nebaví pořád poslouchat, jak jsi tu nespokojená..."
"A co mám jako dělat? Usmívat se a chválit každej hnusnej kámen v tý shnilý hradní zdi? Nemůžu za to, že mne naši přinutili sem jet. Já bych tu nejradši ani nebyla..."
"Já vím... Nedivím se ti, že jsi naštvaná, ale proč vlastně? Mělas nějakej jinej plán?"
"Jo, měla... Miluju matematiku a chtěla jsem jít na gympl, kterej by byl na ni zaměřenej a místo toho tvrdnu ve škole, kde se ani neučí..."
"Já měla matiku taky ráda..."
"Fakt? A to ti nevadí, že tu není?"
"Ne, nevadí, věci, které tu děláme mne baví, ale jestli chceš, tak se ji můžeme spolu učit. Seženem si učebnice a každej den tomu můžeme nějaký ten čas věnovat..."
Lily se na mě usmívala a já nevěřila vlastním uším... Tohle je celá ona. Nejradši bych ji v tu chvíli objala. Nikdy bych neřekla, že by do něčeho podobnýho se mnou šla a ona mi to přímo navrhne! No na všem zlým je alespoň jedna věc dobrá... Kdybych tu měla tvrdnout jen kvůli tomu, abych se s ní seznámila tak to možná i bude stát za to.
Na co to jako myslím?
Co mě to napadá?
Nic nestojí za to, že tu tvrdnu... No ale Lily je fakt super... Na tuhle nabídku jsem mohla odpovědět jen jedním způsobem...
"Tak platí."
Lily si asi všimla úsměvu na mé tváři a rozzářila se ještě víc, než když jsem jí řekla, že se na létání vlastně těším.
"To je super. Budu ráda, že můžu udělat něco pro to, aby ses tu cítila lépe..."
"Jsem ráda, že tu..."
Tohle větu už jsem ale nestihla dokončit, protože mě někdo přerušil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaam Rooky Kaam Rooky | E-mail | Web | 1. května 2008 v 22:25 | Reagovat

Jé, Zlaton, další kapitolka =o)  Krásně jsi do toho zapojila svoji lásku k matematice, to se musí nechat  =o) Vážně jsem zvědavá jak se to dál bude vyvíjet.

2 zlatonka zlatonka | 2. května 2008 v 18:28 | Reagovat

Jé, Kaam... ty jsi blesk... :o) Tak jsem přemýšlela, jestli sem vůbec ještě někdo chodí... :o) Tvá reakce mne potěšila... Nějak mne chytlo zas psaní na nějaký okamžik a to aš tak, že mám už i další část na papíře... (nechtěla jsem provokovat rodiče, že u toho pc sedím dlouho...) :o)

3 Kaam Rooky Kaam Rooky | E-mail | Web | 3. května 2008 v 12:52 | Reagovat

Blázníš, samozřejmě, že sem někdo chodí. Vždycky když zapnu internet vlezu na všechny své oblíbené stránky.  Rozhodně nestíhám číst všechno, ale aspoň vím, co všechno si přečtu až budu mít kopu času =o)

4 zlatonka zlatonka | 3. května 2008 v 13:09 | Reagovat

:-D Tak to jsme na tom stejně... ;-)

5 Teclaireddy Teclaireddy | 5. května 2008 v 15:43 | Reagovat

To jsem ráda, že se tu zas něco objevilo ;-). Jdu číst dál...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.